Om NBCG

NBCGs arbeidsutvalg.F.v.: Hans Petter Eikesdal, Egil Støre Blix, Ellen Schlichting, Anne Irene Hagen og Bjørn Naume.

NBCGs arbeidsutvalg

Professor/overlege Bjørn Naume, Avdeling for Kreftbehandling, Oslo universitetssykehus, leder. bna(a)ous-hf.no
Overlege Ellen Schlichting, Avdeling for Kreftbehandling, Oslo universitetssykehus, nestleder. elschl(a)ous-hf.no
Overlege Hans Petter Eikesdal, Onkologisk avdeling, Haukeland universitetssykehus, hans.petter.eikesdal(a)helse-bergen.no
Overlege Anne Irene Hagen, Kirurgisk avdeling, St. Olavs hospital, anne.irene.hagen(a)stolav.no
Overlege Egil Støre Blix, Avdeling for Kreftbehandling, universitetssykehuset Nord-Norge, egil.store.blix(a)unn.no

Ansvarsgrupper

Radiologi

  • Solveig Roth Hoff, Ålesund sykehus, leder, sorohoff(a)gmail.com
  • Hildegunn Aase, Haukeland universitetssykehus, hildegunn.siv.aase(a)helse-bergen.no
  • Linda Romundstad, Vestre Viken Drammen sykehus, linda.romundstad(a)vestreviken.no
  • Gunn Aagedal Hervold, Sørlandet Sykehus Kristiansand,  gunn.hervold(a)sshf.no
  • Enno Roedgerts, Nordlandssykehuset, enno.rodegredts(a)nordlandssykehuset.no

Patologi

  • Lars A. Akslen, Haukeland universitetssykehus, leder, lars.akslen(a)gades.uib.no
  • Elin Mortensen, Universitetssykehuset Nord-Norge, elin.mortensen(a)unn.no
  • Marianne Brekke,  St Olavs hospital, marianne.birgitte.brekke(a)stolav.no
  • Jon Lømo, Oslo universitetssykehus, joloem(a)ous-hf.no
  • Tor Audun Klingen, Sykehuset i Vestfold Tønsberg,  tor.klingen(a)siv.no

Arvelig kreft

  • Hildegunn Høberg Vetti, Haukeland universitetssykehus, leder, hildegunn.hoberg.vetti(a)helse-bergen.no
  • Solveig Roth Hoff, Ålesund sykehus, sorohoff(a)gmail.com
  • Anne Irene Hagen, St Olavs hospital, anne.irene.hagen(a)stolav.no
  • Helle Skjerven, Vestre Viken Drammen sykehus, helle.skjerven(a)vestreviken.no
  • Lovise Mæhle, Oslo universitetssykehus, LOM(a)ous-hf.no
  • Bård Mannsåker, Nordlandssykehuset, bard.mannsaker(a)nordlandssykehuset.no

Kirurgi

  • Ellen Schlichting, leder, Oslo universitetssykehus, elschl(a)ous-hf.no
  • Anne Irene Hagen, St Olavs hospital, anne.irene.hagen(a)stolav.no
  • Helle Skjerven, Vestre Viken Drammen sykehus, helle.skjerven(a)vestreviken.no
  • Turid Aas/Anette Heie, Haukeland universitetssykehus, turid.aas(a)helse-bergen.no/ anette.heie(a)helse-bergen.no
  • Marit H. Hansen, Universitetssykehuset Nord-Norge, marit.helene.hansen(a)unn.no

Stråleterapi

  • Egil Støre Blix, Universitetssykehuset Nord-Norge, leder, egil.store.blix(a)unn.no
  • Ingvil Mjåland, Stavanger universitetssykehus, mjin(a)sir.no
  • Kristin Reinertsen, Oslo universitetssykehus, kvr(a)ous-hf.no
  • Bjørn Naume, Oslo universitetssykehus, bna(a)ous-hf.no

Medikamentell behandling

  • Hans Petter Eikesdal, Haukeland universitetssykehus, leder, hans.petter.eikesdal(a)helse-bergen.no
  • Bjørn Naume, Oslo universitetssykehus, bna(a)ous-hf.no
  • Sunil X Raj, St Olavs hospital, sunil.xavier.raj(a)stolav.no
  • Olav Engebråten, Oslo universitetssykehus, oen(a)ous-hf.no